Vardes

2003. gada 3. martā saņēmu priekšlikumu uztaisīt dizainu On-Line spēļu lapai Vardes.lv.  Apmēram pēc nedēļas ilgas sarakstes ar lapas īpašniekiem radās dažas idejas (kā es iedomājos šo On-Line spēļu lapu) un vēl pēc nedēļas radās pirmais variants, kurā apmēram bija jau iezīmētas manas idejas. Diemžēl sanāca neliela nesaprašanās ar to ko galu galā vajadzēja dabūt gatavu (lielākoties uzdevuma definīcijas stadijā) un mans variants neatbilda pasūtītāja prasībām. 

Vēlāk tomēr pabeidzu to ko biju iecerējis no paša sākuma un zemāk var apskatīt On-Line spēļu lapas skici. Nezinu kāpēc bet iedomājos lapu nedaudz drūmos toņos - dominē tumšās krāsas. Iespējams ka tādu krāsu gammu mani pamudināja izvēlēties personīgā pieredze - daudz sēžot pretī monitoram no gaišām un spilgtām krāsām piekūst acis. Domājot par tiem, kas spēlēs šīs On-Line spēles -  neitrālas (pelēkas) krāsa nenogurdinās tik daudz kā teiksim baltā krāsa. Pašu spēļu lauku (konkrēti skicē dambreti) uztaisīju gaišākā krāsā... tā sakot nedaudz izceļot spēles laukumu no pārējiem lapas "atribūtiem". Runājot par reklāmas baneri lapas augšpusē tad to tur ievietoju pēc pasūtītāja prasības. Man šķiet ka tas netraucētu spēlēt jo atrodas samērā tālu no spēles laukuma.


 Vardes.lv dizaina variants.

Uztaisīju arī jaunu logotipa variantu, bet ar to logo sanāca neliela nesaprašanās jo to nevajadzēja pārzīmēt (par ko es sākotnēju nebiju informēts).


Vardes.lv logo variants.

Tagad nedaudz par pašu dizaina risinājumu. Lapa ir sadalīta 3 neatkarīgos apgabalos. Lapas augšējā daļā atrodas logotips, reklāmas baneris, lapas menu un valodas izvēle. Menu un norāžu krāsu izvēlējos tumši sarkanu. Aktīvais menu punkts ir baltā krāsā un vēl papildus ar nedaudz gaišāku fonu.


Lapas augšējās daļas dizains.

Zemāk ir spēles bloks (Java), kura izmēri ir fiksēti. Uztaisīt spēles bloku bija pats grūtākais uzdevums, jo bija zināmi ierobežojumi un vajadzēja nevis uztaisīt visu no nulles, bet pārtaisīt jau esošo... tas ir saglabāt visus esošos elementus nomainot tiem tikai dizainu. Zemāk ir daži fragmenti no spēles lauka:
Spēles lauka dizaina risinājums.

Apakšā atradās tipisks Web lapu "nobeigums" - tekstuāls menu, autortiesību norāde, skaitītājs.


Lapas apakšējās daļas dizaina risinājums.

Gribētu sīkāk pastāstīt par konkrētas spēles lauku.
Idejas pamatā ir laukums ar nedaudz ieliektu virsmu uz kuras arī "notiek" spēle. Spēles elementi (konkrēti šinī piemērā dambretes galds) dod nelielu ēnu, kas it kā izceļ to no monitora virsmas radot ilūziju ka spēle notiek nevis datorā (ar datoru), bet ar reālu cilvēku. Pastiprina 3D efektu arī nelielas ēnas uz dambretes laukuma. Virs spēles galda ir doti spēlētāju vārdi un tā spēlētāja pusē, kurš patreiz veic gājienu ir neliels pulkstenītis (piemērā Sandras pusē). Pogas "Palīdzība" un "Tops" ir pārgājušas no lapas iepriekšējā (tagadējā) varianta.


Dambretes dizaina risinājums

Lapas fonā izmantoju "punktainu" bildi, kas arī pastiprina 3D efektu. Zem katra punktiņa ir ēna un tas "no tālienes" izskatās kā fons ar "pumpiņām". Tieši tābu pašu efektu uzliku spēles laukā - zem pogas "Log Off" un zem uzraksta "Spēles diviem" (skaties spēles lauka dizaina risinājuma piemēros augstāk).


Lapas fons.

Šis dizaina risinājums netika realizēts, bet pašas spēles jau sen ir pieejamas Internetā un jebkurš tās var izmēģināt. Lapas adrese www.vardes.lv. Vienīgi būs nedaudz jāuzgaida kad Java aplikācija iekrausies. Lai nospēlēt kādu spēli būs jāpiereģistrējas. Maksa par reģistrēšanos un spēlēšanu netiek ņemta, tā ka ja ir brīvs mirklis sēžot pie datora var nospēlēt kādu spēli ar reālu cilvēku.

 Informācija par projektu 
Lapas nosaukums Vardes
Lapas adrese -
Adoptēts priekš tikai skices izstrāde
Izstrādes ilgums 1 nedēļa, papildus 2 dienas Spēles lauka dizaina nobeigumam. 
Publiski pieejams nav pieejams
Izstrādāts variantu 1
Darba apjoms 3,63 Mb

Ja ir kādi jautājumi izmantojiet kontaktu anketu