Cietnis

2001. gada baigās, 27. decembrī, visiem labi pazīstamais IT ziņu portāls Cietnis izsludināja konkursu uz lapas jauno dizainu. Sākumā tas mani īpaši neieinteresēja jo piedalīties konkursos man ne visai patīk, bet pēc cietniešu personīga uzaicinājuma nolēmu - "lai notiek, nekas slikts jau ar mani nenotiks, pie reizes arī patrenēšos dizainā".

Apmēram pēc mēneša radās šāds te dizaina variants.


Iespējamais Cietnis.lv lapas dizains. 

Patiesībā tas nebija viens variants (jeb izskats), bet tika izstrādātas vairākas dizaina versijas kas atšķīrās gan reklāmas (informācijas) baneru izvietošanā, gan krāsu gammā. Kopējais stils šiem variantiem bija apmēram vienāds tāpēc es uzskatu ka tas tomēr ir viens variants tikai dažādos izskatos.


Šajos variantos ir savādāki baneri un aktīvo elementu krāsa.

Izdomāju arī interesantu Logo - tāds 3 dimensiju uzraksts "cietnis" ar saslietiem uz dažādām pusēm burtiem (tā sakot simbolizējot portāla neformālo gaisotni).


Cietnis.lv logo.

Kopumā dizainu varētu nosaukt par grafisku. Tika izmantots samērā daudz grafisku elementu, bet to apjoms bija maksimāli samazināts (lasi optimizēts). Lapas kopēja dizaina skices izmērs (1:1) sastādīja tikai 90 Kb (ņemiet vērā ka teksts bija attēlos grafikā). Tas tika panāks ar ierobežotu iemantojamo krāsu skaitu lapas dizainā - 2 krāsas un to gradācijas. GIF grafikas optimizācija ļāva panākt labu attēlu kvalitāti un mazu bilžu failu izmēru.


Šis lapas elements "sver" tikai 11,9 Kb.

Arī gribējās lapai "iedot" apjomu, ko arī panācu izmantojot 3D elementus "Cietnis" nosaukumā un telpiskos lapas elementos. Te sanāca tā, ka lapas logo ietekmēja arī lapas pārējo elementu izskatu - 3D efektu. Tādejādi lapa sanāca gan vizuāli pievilcīga (manā skatījumā), gan arī "viegla" lietojot Dial-Up Interneta pieslēgumu.
Zemāk var apskatīt lapas dizaina elementus (izgriezti no skices).


Lapas dizaina elementi (šis fails aizņem tikai 9,68 Kb) 


Alternatīva krāsu gamma. 
Teorētiski varēja piemeklēt jebkuru citu krāsu "pēc garšas".

Vārdu sakot centos kā varēju :), arī taisīju tā lai to bez lielām problēmām varētu "sagriezt" HTML kodā un ieprogrammēt PHP. Lapa tika veidota no neatkarīgiem blokiem, kurus varētu pēc nepieciešamības kombinēt vajadzīgā secībā. Zinoši cilvēki vēl ievēros ka grafiskie elementi (foni, līnijas) var tikt sagriezti tā ka aizņemt pāris pikseļus un vēlāk tiks izstiepti līdz nepieciešamam izmēram (<img width="600" height="12">).

Vēlāk sarakstē ar cietniešiem tika koriģēti daži sīkumi (piemēram kalendārs no vienas malas vairs nebija aktuāls), kā arī vēl šādi tādi sīkumi pielaboti, bet kopējais lapas dizains palika nemainīts. Lai rastu kaut kādu alternatīvu es izstrādāju vēl divus lapas variantus (pašam gan patika sākotnējais lapas variants, bet ja jau cietnieši gribēja tad uztaisīju vēl).


 

Papildus dizaina varianti.

Varētu tikai atzīmēt ka šajos variantos tika izmantotas mana vecā cietā diska (HDD) fotogrāfijas, kuru šim nolūkam bija izjaucis (patiesībā bija pašam interesanti kas "lācītim" vēderiņā), tiem kam vāji nervi varu pateikt ka cietais disks jau divus gadus kā bija aizgājis viņpasaulē (4 Gb WD).

Varbūt kādreiz skaistākās cietņa bildes izlikšu Foto-Wallpaper sadaļā jo ir ideja papildināt esošās fotogrāfijas arī ar tehniskas dabas "skatiem". Ja kādam ir interese varu to bilžu izlikšanu paātrināt :)

Galu galā sanāca tā ka Cietņa konkursam nosūtīju darbus tikai es viens pats (kaut gan konkursa noteikumu komentāros daudzi solījās ka arī piedalīsies), tādejādi konkursa kā tāda nebija un cietnieši nolēma to visu pasākumu (konkursu) nobremzēt un strādāt pašu spēkiem jo manā variantā bija arī šādi tādi "zemūdens akmeņi" - es nezināju ko tieši grib cietnieši, tāpēc mans dizaina variants balstījās uz esošā Cietņa struktūru, kuru bija nolemts izmainīt.... Žēl protams, bet nu viss kas notiek ir uz labo pusi :).

Starp citu pēc šī darba  apraksta publicēšanas (vēl vecā lapas variantā) mani burtiski apbēra ar dažādiem priekšlikumiem taisīt Web lapas un ne tikai, viens priekšlikums bija pat no Austrālijas !!!
Tā ka man jāpaticas cietnim par to ka ievilka mani šinī avantūrā :)

 Informācija par projektu 
Lapas nosaukums Cietnis
Lapas adrese http://www.cietnis.lv
Adoptēts priekš izstrādāts tikai lapas grafiskais izskats
Izstrādes ilgums 1 mēnesis + apmēram nedēlā lapas papildus dizaina variantiem.
Publiski pieejams nav pieejams
Izstrādāts variantu 3
Darba apjoms ~ 7,77 Mb

Ja ir kādi jautājumi izmantojiet kontaktu anketu