Portatīvais dators Apple MacBook
(2006. gada 26. septembris)

Nu ko es varu teikt... pienāca beidzot tas laiks kad esmu pārgājis uz pavisam citu pasauli, respektīvi pametu Windows un pārgāju uz Mac OS X. Tagad cītīgi pētu, kas tas par zvēru (Tiger) ir un kā to efektīvāk lietot.

Raksts tapa apmēram mēnesi pēc MacBook iegādes un balstās uz iespaidiem, kas gūti pirmā mēneša lietošanas laikā, ikdienā strādājot ar datoru - lasot pastu, apstrādājot fotogrāfijas, rakstot tekstus, serfojot pa internetu. MacBook arī bija kopā ar mani ceļojumā uz Ukrainu (Krimu) un ir nobraucis 6000 km.

Ievads

Kad sāku nodarboties ar datoriem un dizainu visu laiku ar skaudību skatījos uz Apple pusi. Patika man viņu idejas, kā izskatījās datori, kā arī biju lielā sajūsmā par operētājsistēmas vizuālo izskatu.... tas ir nevis to kā OS strādā (jo nebiju jau uz tās nekad strādājis), bet gan izskats no dizainera viedokļa. Protams bija dzirdēti visādi teksti ka "Windows nekam neder, visu laiku karās un ir kopumā diezgan nestabila sistēma, bet Mac OS ir vislabākā un stabilākā". Kaut gan ne īpaši tam visam ticēju, bet iekšēji tomēr iedomājos ka nedaudz patiesības tur ir. Ar Windows "zilo ekrānu" biju sastapies itin bieži, kā arī divas reizes gadījās pazaudēt visus datus vīrusu dēļ. Pēc tam regulāri taisīju rezerves kopijas un arī sekoju lai nepieķeru kādu vīrusu. Par Mac OS kaut kādi nebija dzirdēts ka sistēma daudz nobrūk (respektīvi kamēr pats to nepiedzīvo tad arī uzskati ka tur viss ir kārtībā), un arī lasīju ka Mac OS vidē vispār nav vīrusu. Neuzdrošinājos iepriekš pāriet uz Apple datoriem jo mulsināja to cena.


Tā izskatās Apple MacBook portatīvais dators

Bet nu laiki iet un man radās vajadzība pēc portatīvā datora. Galvenais uzdevums ar kuru viņam (datoram) bija jātiek galā ir fotogrāfiju uzglabāšana un pirmapstrāde braucot ceļojumos, tā sakot pārvietojamais fotoalbums. Bija varianti nopirkt kādu PhotoBank tipa pārnēsājamo cieto disku - nu tur ar dažādu karšu lasītāju, kur ieliekot atmiņas karti no fotoaparāta, piespiežot kādu pogu pārkopēt visu kartes saturu cietajā diskā. Dažiem tādiem PhotoBank risinājumiem ir arī ekrāni, kur var apskatīt iekrautās fotogrāfijas, bet cik tādus agregātus esmu redzējis tad tiem tie ekrāni diezgan mazi, tas ir tik pat lieli kā fotoaparātam un jēgas no tāda ekrāna maz (ja vajag apskatīties fotogrāfiju tad var to izdarīt fotoaparātā). Vārdu sakot visu izvērtējot un saskaitot nolēmu ka laikam izdevīgāk būtu nopirkt kādu mazu portatīvo datoru. Tad to var izmantot ne tikai fotogrāfiju glabāšanai un apstrādei, bet arī kā datoru, kur var veikt piemēram ceļojumu pierakstus vai vienkārši kā izklaidi - spēlējot kādas vienkāršas spēles braucot mašīnā, vilcienā vai atpūšoties viesnīcā. Un galu galā portatīvais dators ir daudz funkcionālāka iekārta nekā PhotoBank tipa cietie diski.