Resiveris Pioneer VSX-D811S-S

Šo aprakstu uzrakstīju 2002. gada 22. augustā, neilgi pēc resivera iegādes. Tolaik arī to nopublicēju "šauram lasītāju lokam", vēlāk tas tika nedaudz papildināts un nopublicēts mūzikas portālā Mikseris.LV. Tagad to publicēju arī savā lapā ar dažiem labojumiem un papildinājumiem kas nāca pēc ilgākas resivera ekspluatācijas. Raksts ir sadalīts mazākās daļās lai to būtu ērtāk lasīt.

Ievads

Šajā aprakstā mēģināšu dot ieskatu firmas Pioneer resiverī VSX-D811S-S. Kāds varbūt jautās - "Kas tas tāds ir resiveris ?". Resivera funkcijas ir pastiprināt jebkuru audio avota signālu (skaņu) un nodot to akustiskām sistēmām. Audio avots var būt gan Audio CD, kasešu, DVD apskaņotāji vai galu galā datora skaņas karte.

Kāpēc tāds dīvains nosaukums - resiveris, varētu taču to nosaukt par vienkāršu pastiprinātāju (kā teiksim Radiotehnikas ražojumi). Lieta tāda ka resiveris, atšķirībā no parasta pastiprinātāja, satur vēl radiouztvērēju tāpēc arī tāds nosaukums (acīmredzot lai pircējs atšķir modeļus).


Pioneer VSX-D811S-S.

VSX-D811S-S ir paredzēts mājas kinozālei un protams ļoti labi noder arī parasta Stereo signāla pastiprināšanai, pie tam tas prot parastu Stereo signālu sadalīt uz visiem 6 kanāliem izmantojot kādu no vairākiem skaņas apstrādes algoritmiem (par to zemāk).

Daži varbūt ieteiktu iegādāties parastu Stereo pastiprinātāju jo tas sanāks lētāk... Protams 6 kanālu resiveris maksā dārgāk, bet es gribēju tā sakot ar vienu šāvienu nošaut 2 zaķus - iegūt "vienkārši" pastiprinātāju un arī mājas kinozāles resiveri. Iespējams ka šis raksts palīdzes tiem kas domā vai jau taisās izdarīt līdzīgu pirkumu...

Iespējamais budžets šim pasākumam tika iecerēts 300 - 400 Ls apjomā (bez akustikas). Šādā cenu diapazonā var atrast diezgan daudz labu modeļu un izvēlēties sev tīkamo variantu bija diezgan grūti. Meklējumos aizgāja apmēram 6 mēneši. Galu galā apstājos uz Pioneer modeļa VSX-D811S-S (kāpēc tieši šis modelis lasi tālāk).