NewsFire
(2007. gada 22. augusts)

Turpinot iesākto, Mac programmu aprakstus. Šoreiz par RSS ziņu lasītāju - NewsFire.

Programma NewsFire paredzēta ērtai RSS ziņu lasīšanai (jeb zinātniski runājot - ziņu agregators). It kā jau šīs programmas izmantošana nav obligāta - vienmēr var pašam apmeklēt iecienītās ziņu lapas un palasīt pēdējos jaunumus. Es tā arī agrāk darīju - katru rītu apceļoju kādas 5-6 interesantākās web lapas, lai apskatīties vai nav parādījies kas jauns. Bet pēc iepazīšanās ar NewsFire sapratu, ka RSS ir laba lieta un kādēļ gan neizmantot jaunās iespējas.


NewsFire Dock ikona ar neizlasīto ziņu skaitu.

Kas ir RSS
RSS (Really Simple Syndication) ir tāds speciāls XML fails, kurā tiek aprakstītas ziņas (raksti, izmaiņas web lapās un blogos). Ir dots ziņas nosaukums, īss apraksts un norāde uz ziņu internetā. To arī varētu nosaukt kā "saīsinātu web lapas variantu", kur kompaktā veidā tiek aprakstīti lapas jaunumi.
Vairāk par RSS latviešu valodā var izlasīt Wikipedia lapā.

Ideja ir vienkārša - lai pašam nevajadzētu tērēt laiku apceļot vairākas ziņu lapas, to tavā vietā var izdarīt NewsFire un vienā sarakstā parādīs jaunākās ziņas no izvēlētām web lapām (ar īsu ziņas izklāstu). Apskatot šo sarakstu es varu izlemt, vai ir vērts lasīt konkrētu rakstu lapā (uzklikšķinu uz NewsFire saraksta un atveru to noklusētā pārlūkā), vai arī tas mani neinteresē. Proti ir viena piebilde - ziņu lapai ir jāatbalsta RSS, kaut gan lielākā daļa, sevi cienošu web lapu, tādu iespēju atbalsta.

Tehniska informācija

   
Programmas nosaukums NewsFire
Izstrādātāji David Watanabe
Tekošā versija 1.4
Programmas kods Universal Binary (PPC/Intel)
Faila izmērs 2,5 Mb (476 Kb instalācijas DMG fails)
Licences tips Shareware
Programmas cena $25.00
Mājas lapa www.newsfirerss.com

Par programmas iespējām

Protams, primārais ir RSS ziņu savākšana un rādīšana, bet papildus RSS NewsFire uztur arī "konkurējošu" formātu - Atom, kā arī var lasīt Podcast'us (latvisku nosaukumu šim nezinu). No patīkamām un noderīgām papildus funkcijām var minēt:

 • RSS ziņu (web lapu) plūsmu grupēšana kategorijās, piemēram Politika, Sports, Apple, Microsoft, Datorziņas u.t.t.

 • Ir iespēja uzlikt filtrus uz ziņām un rādīt tikai tās, kurās ir kāds lietotāja noteikts atslēgas vārds (starp citu ļoti noderīga lieta). Piemēram rādīt visas BBC ziņas, kurās tiek minēts vārds "Apple".

 • Kad programmas logs nav atvērts, bet pati programma ir aktīva, tad uz NewsFire Dock ikonas var redzēt cik ir jaunu (neizlasītu) ziņu.

 • Programma ir ērta meklēšana ziņās, logos un Podcast'os. Meklēšanas rezultātus ir iespējams saglabāt. Ir integrācijas ar OS X Spotlight.

 • Tie, kas izmanto Blogu redaktorus (piemēram Mars Edit) no NewsFire var rakstīs savus Blogus.

 • Integrēts audio failu atskaņotājs.

 • Podcast'u saglabāšana, atskaņošana un eksports uz iTunes.


NewsFire logs ar ziņu sarakstu

NewsFire tiek uzskatīta par vienu no skaistākām OS X programmām. Interfeiss ir pārdomāts, elegants un viegli uztverams. Nav nekā lieka, bet tanī pašā laikā ir redzams viss nepieciešamais. Šo programmu taisīja David Watanabe, kura garadarbs ir arī tādas, vizuāli perfektas programmas, kā Inquisitor, Acquisition un Xtorrent.

Runājot par programmas cenu - manuprāt $25 par RSS lasītāju ir pārāk daudz prasīts, pie tam cipars $25 nav galīgais. Pērkot programmu var izvēlēties dārgāku pirkšanas variantu:

 • Household Option. Piemaksājot $9 programmu var vienlaicīgi izmantot uz 3 mājas datoriem (es to sauktu par Family Pack);

 • Lifetime Upgrades Option. Piemaksājot vēl $9 mēs saņemam visas nākošās programmas versijas par brīvu. Piemēram nopērkot versiju 1.0 nākošās versijas 2.0, 3.0 u.t.t. var izmantot nepērkot jaunu licenzi.


Pievienojam jaunu zinu filtru.

Es šo programmu iegādājos MacHeist akcijas laikā, kad 10 programmu paka tika pārdota pa $49 (tās pašas akcijas laikā iegādājos arī CD\DVD rakstīšanas programmu Disco). Sanāk ka reāli es NewsFire iegādājos pa $4,9. Runājot par Shareware programmu cenām priekš Mac, tad tās vidēji svārstās cenu diapazonā $15 - $30 (ir protams izņēmumi), tāpēc arī lielākā daļa Shareware programmu cena tradicionāli iekļaujas šajā diapazonā. Lētāk laikam nav izdevīgi jo tas nesegs bankas transakcijas izmaksas. Bet runājot par NewsFire tad es diez vai to nopirktu pa tiem $25, pie tam ja ir pieejami arī bezmaksas RSS lasītāji, piemēram tādi kā Shrook un Vienna.

Ar pilnīgāku programmas aprakstu var iepazīties izstrādātāju mājas lapā - www.newsfirerss.com, kā arī tur pat par brīvu var dabūt programmas Trial versiju.

Kā alternatīvas NewsFire programmai uz Mac varu pieminēt:

 • NetNewsWire. Grūti spriest ar ko viņa atšķiras, man šķiet viņas ir praktiski vienādas, bet pēc dažādām web aptaujām NetNewsWire ir populārāka, kaut gan popularitātes ziņā NewsFire ieņem otro vietu tūlīt aiz NetNewsWire. Maksā NetNewsWire - $29,95.

 • NetNewsWire Lite. Lielā brāļa sekotājs, bet kā saka izstrādātāji - vēl nav pabeigts, bet tomēr nopumpēt to jau var (NetNewsWire lapas pašā apakšā). Drusku mazāk iespēju ne kā "lielajam brālim", bet toties par brīvu. Reāla alternatīva FireFire.

 • Shrook. Pēc iespējām nav tik bagāta kā NewsFire vai NetNewsWire, bet toties izplatāma par brīvu (Freeware). Interesanta īpašība - var lasīt ziņas no web lapām bez pārlūka.

 • Vienna. Iespējām līdzīga kā iepriekš minētā Shrook, bet manuprāt izskatās nedaudz glītāk. Izmantojama par brīvu (Open Source, Freeware).